Jak zgodnie z prawem założyć firmę?

2023-02-23
Katarzyna Zdasiuk-Piaseczna

Osoba zakładająca firmę powinna przede wszystkim zrozumieć prawa, jakie mają zastosowanie do jej typu działalności. Tu pomocne może okazać się spotkanie z wykwalifikowanym specjalistą, który rozjaśni przyszłemu przedsiębiorcy temat przepisów dotyczących jego firmy. Jeśli poszukujesz takiej osoby, zapraszamy do nas – kancelaria adwokacka Białystok.

Pierwsze kroki

Przy zakładaniu własnej firmy, wpierw należy wybrać odpowiednią strukturę biznesową. Zależy to przede wszystkim od wielkości i rodzaju działalności. Możemy zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub korporację. Każda z tych struktur posiada swoje własne implikacje prawne, które należy znać przy podejmowaniu decyzji o rodzaju zakładanej firmy.

Rejestracja działalności

Następnie powinno się przystąpić do rejestracji firmy w urzędach. Ważne jest, by otrzymać wszystkie wymagane pozwolenia na prowadzenie działalności.

Sprawy ubezpieczeniowe i prawne

Istotne jest także, by odpowiednio się ubezpieczyć. Może to być na przykład ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Warto też pamiętać o wymogach prawnych, jak choćby prawo pracy, czy przepisy BHP.

Porady prawne

Na początku przygody z własną działalnością dobrym pomysłem jest konsultacja z prawnikiem, który ma doświadczenia w zajmowaniu się wymogami prawnymi związanymi z zakładaniem firmy. Może to być w szczególnie ważne, jeśli dana działalnośc obejmuje złożone transakcje, lub ustalenia finansowe. Zasięgnięcie porady prawnej to niezbędny krok przy zakładaniu firmy, który zapewni zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami. Jeśli potrzebujesz porady prawnej, zapraszamy do skorzystania z naszej usługi porady prawne Białystok.

Skorzystaj z naszej porady prawnej

Nasza kancelaria ma jedną misję – niesienie prawnej pomocy ludziom. Jeśli masz jakieś pytania prawne, sprawdź nasze usługi adwokat Białystok. Pomagamy w takich sprawach, jak adwokat alimenty Białystok, czy rozwód Białystok, a nawet sprawy spadkowe Białystok. W przypadku spraw związanych z zasiedzeniem zajrzyj na zasiedzenie Białystok. Jeżeli zaś chcesz uzyskać odszkodowania Białystok, również możesz odezwać się do nas w celu uzyskania pomocy.

    Copyright 2023

    Seomood
    cross