Porady prawne w Białymstoku

Umów konsultację            
Do kancelarii adwokackiej trafia wiele osób, które szukają pomocy prawnej. Istotne jest wybranie adwokata, który zna się na rzeczy i pomoże klientowi poznać jego prawa i obowiązki. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty w postępowaniu sądowym, a także w sytuacji, kiedy chcemy dowiedzieć się więcej na temat danej kwestii prawnej lub chcemy skonsultować się z prawnikiem w nurtującej nas kwestii.

Porady prawne w naszej kancelarii

Nasza kancelaria adwokacka świadczy szeroki zakres porad prawnych, koncentrując się na tym, aby za każdy razem znaleźć najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie. Sprawy nam powierzane są dokładnie analizowane i zawsze dokładamy wszelkich starań aby wybrać jak najlepsze rozwiązania. Dysponujemy wieloletnim doświadczeniem w poradach z zakresu prawa, dlatego też oferujemy pomoc na każdym etapie postępowania. Pomoc prawna to chętnie wybierane usługi świadczone podmiotom w celu ochrony ich prywatnych interesów.

Od wiele lat udzielamy porad prawnych zarówno osobom fizycznym, jak i przedsiębiorcom zatrudniającym wielu pracowników. Doradcy z naszego zespołu dysponują różnymi specjalizacjami i do konkretnych spraw przydzielani są specjaliści posiadający największe doświadczenie w danym temacie. Nasz zespół świadczy zakres usług prawnych w sprawach cywilnych oraz karnych. Dodatkowo nasza kancelaria specjalizuje się w sprawach o rozwód oraz alimenty, majątkowych, podatkowych, spadkowych i karnych. Zawsze staramy się pomóc opanować naszym klientom stres oraz na bieżąco informować ich o przebiegu rozprawy i wszystkich informacjach istotnych dla sprawy. Pomagamy także sporządzić niezbędne dokumenty. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej kancelarii.

Kim jest adwokat? Doradztwo prawne Białystok

Grupa zawodowa adwokatów należy do tych, które od samego początku powinny wzbudzać zaufanie ich potencjalnych klientów. Wykonywanie tego zawodu polega na pomocy w rozwiązywaniu problemów prawnych poprzez faktyczne doradztwo prawne, reprezentowanie klienta przed sądem oraz udzielanie wszelkich porad z zakresu prawa oraz informacji o obowiązującym stanie prawnym. Podczas wykonywania zawodu zaufania publicznego, adwokat jest zobowiązany do zachowania w tajemnicy wszystkiego o czym dowiedział się od klienta podczas udzielania mu pomocy prawnej. Adwokatów możemy spotkać w kancelariach oraz spółkach lub w indywidualnych kancelariach adwokackich. Wykonywanie zawodu przez adwokatów polega na świadczeniu pomocy prawnej w postępowaniu karnym, cywilnym albo rodzinnym.

W naszej kancelarii oferujemy porady w takich kategoriach jak sprawy rodzinne Białystok, prawo cywilne Białystok, a także sprawy karne. Jeśli interesują Cię zagadnienia jak chociażby odszkodowanie po wypadku Białystok, zasiedzenie Białystok albo podział majątku Białystok, warto zwrócić się o pomoc do naszych specjalistów.

  Co to jest poradnictwo obywatelskie i w jakich sprawach się go udziela?

  Obejmuje ono informowanie obywatela o przysługujących mu prawach i spoczywających na nim obowiązkach z zakresu istotnego dla rozwiązania jego problemu oraz pomoc w wyborze optymalnego rozwiązania.

  Porady te udzielane są w sprawach:

  • rodzinnych
  • mieszkaniowych
  • świadczeń socjalnych
  • zatrudnienia

  Informacje udzielane są w sprawach:

  • finansowych
  • niepełnosprawności
  • spadkowych
  • konsumenckich
  • stosunków międzyludzkich

  Pomoc prawna Białystok – nasze usługi

  Nasza kancelaria adwokacka udzielająca porad prawnych, została założona w 1992 roku przez adwokatów Irenę Zdasiuk oraz Mikołaja Zdasiuk. Kancelaria po dzień dzisiejszy świadczy nieprzerwanie usługi prawne na najwyższym poziomie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu w poradach z zakresu prawa gwarantujemy rzetelność i skuteczność naszych działań. Dzięki mojej działalności w regionie Białegostoku wiele osób zyskało świadomość, że ich problemy z zakresu prawa można rozwiązać dużo prościej niż im się wydawało. W 2003 roku do zespołu radców prawnych dołączyła adwokat Katrzyna Zdasiuk – Piaseczna, co w dalszym ciągu zapewnia kompleksowe świadczenie usług zlokalizowanych na terenie miasta Białystok. Porady prawne w Białymstoku świadczone przez kancelarię są chętnie wybierane. Zachęcamy do kontaktu, szczególnie jeśli masz wątpliwości lub chcesz dowiedzieć się więcej na temat przepisów w danej dziedzinie prawa.

  Porady prawne przez telefon

  Porada prawna jest również dostępna za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość. Wiele kancelarii posiada w swojej ofercie takie rozwiązania, jednak klienci mimo wszystko chętniej sięgają po spotkania osobiste z adwokatami. Konsultacja telefoniczna przeprowadzana jest tak, aby jak najwięcej informacji przekazać klientowi. Udzielane telefonicznie porady prawne nie cieszą się popularnością ze względu na to, że ciężko klientowi zaufać jest osobie przez telefon. Łatwiej jest wzbudzić u klienta zaufanie swoją prezencją podczas osobistego spotkania, gdy możemy porozmawiać na żywo i pokazać mu swoje faktyczne zaangażowanie w jego problem. Żadna rozmowa telefoniczna nie odda tego, co możemy zobaczyć na twarzy naszego rozmówcy, dlatego też mimo wszystko znacznie bardziej popularne są osobiste spotkania z klientami niż rozmowy telefoniczne.

  Możliwe są także darmowe porady prawne Białystok. Wielu prawników działa w nieodpłatnym poradnictwie prawnym. Obowiązuje ona osoby, które nie są w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej. Dotyczy też przedsiębiorców samozatrudnionych, czyli takim, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Ustanowienie adwokata z urzędu i uzyskanie bezpłatnej pomocy prawnej określone jest w ustawie z dnia 5 sierpnia 2019. Osoba korzystająca z nieodpłatnej pomocy prawnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej nie jest zobowiązana do dostarczenia dokumentów o niezatrudnieniu innych osób w ciągu ostatniego roku. Udzielenie nieodpłatnej pomocy prawnej wiąże się też z prawem do nieodpłatnej mediacji. Osobie uprawnionej do takiej pomocy wystarczy jedynie oświadczenie o uzyskanie nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa.

  Pomoc prawna online – czy warto?

  Kancelarie adwokackie oferują również porady prawne online co umożliwia wizytę u profesjonalnego adwokata bez wychodzenia z domu. Gdy chcemy uzyskać poradę prawną online nie ma potrzeby spotykać się z adwokatem bezpośrednio. Nowoczesna technologia sprawia, że bez wychodzenia z domu można się skonsultować w dowolnej sprawie, a większość rzeczy da się załatwić za pomocą telefonu lub właśnie Internetu. Brak osobistego kontaktu z klientem nie ma wpływu na jakość świadczonej przez kancelarię pomocy prawnej. Kwestia korzystania z takich rozwiązań jest to już decyzja osobista, więc zależy to tylko i wyłącznie od klienta. Można odnieść wrażenie, że skoro widzimy adwokata na ekranie podczas wideo-rozmowy to powinno wystarczyć, aby zaufać naszemu rozmówcy. Ważnym w tej kwestii jest jednak czynnik ludzki, gdyż nie każdy jest w stanie zaufać drugiej osobie przez Internet, stąd łatwiej sięgnąć po poradę prawną przy okazji umówienia terminu wizyty osobistej. Jeśli chcesz się umówić ze specjalistą w naszej kancelarii, zapraszamy do kontaktu.

  Jako sprawdzony adwokat w Białymstoku mogę doradzić w sprawach takich jak alimenty Białystok, a także jako adwokat od rozwodów doradzić w kwestiach związanych z procesem rozwodowym i poinformować o zapisach prawnych okalających sprawy spadkowe. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

  Copyright 2023

  Seomood
  cross