Sprawy rodzinne w Białymstoku

Umów konsultację            
Prawo rodzinne dotyczy grupy przepisów prawnych, które wyznaczają zasady funkcjonowania podstawowej jednostki społecznej, czyli rodziny. Przepisy te odnoszą się do wielu sfer życia. Prawo rodzinne to niezwykle ważna część prawa, która ma wpływ na każdego z nas. Nawet jeśli jakaś osoba nie planuje brać ślubu, to prawa te dotyczyły jej, gdy była dzieckiem. Właśnie dlatego jest to jedne z najistotniejszych zbiorów praw i przepisów.

Adwokat Białystok sprawy rodzinne - w jakiej sytuacji pomoc adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym może być korzystna?

Zagadnienia prawne w sprawach z zakresu przepisów prawa rodzinnego dotyczą przede wszystkim stosunków między małżonkami.

Niestety, czasami dochodzi do rozpadu małżeństwa,  w takich sytuacjach konieczne jest uporządkowanie wielu różnych kwestii zarówno finansowych, jak i niemajątkowych. Proces podziału majątku wspólnego oraz czas separacji to trudny czas w życiu obojga małżonków. Wybór dobrego adwokata w Białymstoku usprawni przebieg tych spraw i zapewni komfort psychiczny.

Zapewniamy indywidualne podejście do każdej sprawy cywilnej i profesjonalne doradztwo prawne w sprawach związanych z prawem rodzinnym. Indywidualne podejście do klienta to jedna z naszych podstawowych zasad, ponieważ wiemy, że sprawy prawne dotyczące rodziny są dla każdego niezwykle osobiste.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak zapewnić swoim klientom skuteczną pomoc prawną. Udzielamy porad prawnych i reprezentujemy klientów podczas rozpraw sądowych. Zapewniamy kompleksową obsługę prawną w różnorodnych sprawach sądowych, miedzy innymi sprawach karnych, sprawach o rozwód i sprawach o zapłatę.

Oferujemy profesjonalne usługi prawne i asystę prawników podczas przygotowania pism dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców.

Prawo rodzinne Białystok - co należy wiedzieć

W 1964 roku powstał Kodeks rodzinny i opiekuńczy, który obecnie jest głównym aktem prawa opiekuńczego w Polsce. Wraz ze swoim powstaniem, wprowadził on zasady, które obecnie obowiązują w naszym kraju. Jest to przede wszystkim zasada dobra dziecka, która definiuje jego prawa. Kolejną jest zasada ochrony rodziny - polega ona na tym, że małżeństwo, rodzicielstwo, macierzyństwo oraz rodzina są pod opieką i ochroną Rzeczypospolitej Polskiej. Z kolei zasada uniezależnienia stosunków rodzinnych od obcych im stosunków majątkowych traktuje o tym, że dobro rodziny jest nadrzędną wartością, które jednocześnie jest najważniejszym elementem budującym relacje między rodzicami a dziećmi.

Wśród usług kancelarii znajdują się porady prawne, mediacje, sprawy z zakresu prawa cywilnego. Nasza kancelaria prawa zajmuje się prawem rodzinnym od wielu lat, dzięki czemu świadczymy usługi naszym klientom na bardzo wysokim poziomie. Adwokat w sprawach rodzinnych może zająć się sprawami o alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem oraz władzę rodzicielską i ustalenie miejsca pobytu. Prawnik pomoże również w sprawach o stwierdzenie nabycia spadku oraz karnych. Warto zdecydować się na wybór odpowiedniej kancelarii prawnej, ponieważ pozwala to zaoszczędzić niebywale dużo czasu i nerwów. Adwokat pełni rolę pełnomocnika, dzięki czemu może reprezentować swojego klienta przed sądem. Jest to dużo ułatwienie i przyśpieszenie postępowania. Ponadto, Białystok prawnik pomoże w przygotowaniu pism procesowych oraz dotrzymaniu wszelkich niezbędnych dla sądu terminów.

Adwokat sprawy rodzinne Białystok - profesjonalne prowadzenie spraw sądowych oraz doradztwo prawne

Nasza kancelaria adwokacka może poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w sprawach z zakresu prawa rodzinnego takich jak: prowadzenie spraw rozwodowych Białystok, sprawy o alimenty Białystok, czy sprawy dotyczące podziału majątkowego. Oczywiście w wachlarzu usług naszej kancelarii wpisują się również sprawy z innych zakresów, na przykład prawa administracyjnego, bądź handlowego. Na naszej stronie internetowej sprawdzisz pełną paletę możliwości naszych prawników.

Świadczymy pomoc prawną w zakresie prawa rodzinnego ze świadomością, że sprawy te dotyczą wrażliwej i osobistej strefy życia. Do sprawy każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Dobry kontakt z klientem i jego zadowolenie to dla nas priorytet. Czasami z różnych powodów między małżonkami dochodzi do rozstania. Niekiedy bywa tak, że małżonkowie rozstają się będąc w konflikcie. To właśnie w takich sytuacjach potrzebne są konsultacje prawne lub reprezentacja podczas rozpraw sądowych. Istotne jest to, aby w pozwie o rozwód skrupulatnie wykazać czynniki warunkujące orzeczenie rozwodu. Można wyróżnić przesłanki pozytywne, czyli takie które jednoznacznie wskazują, że rozwód jest wskazany. Takie przesłanki to na przykład: trwały i całkowity rozkład pożycia małżeńskiego; czyli rozpad więzi uczuciowych, fizycznych oraz gospodarczych. Jednak jeśli rozwód miałby negatywny wpływ na dobro małoletnich dzieci, albo byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego, to są to negatywne przesłanki. Negatywne przesłanki to przesłanki, które mogą sprawić, że sąd nie udzieli rozwodu.

Zapraszamy do sprawdzenia naszych usług prawnych. Działamy na rynku prawniczym od wielu lat, co pozwoliło nam zebrać ogromne doświadczenie. Do każdej sprawy podchodzimy profesjonalnie z pełnym zaangażowaniem i indywidualnym podejściem do klienta. Poprowadzimy sprawy cywilne, sprawy o podział spadku, a także udzielamy porad prawnych.

    Copyright 2023

    Seomood
    cross