Rejestracja spółki z o.o. - co warto wiedzieć?

2023-03-01
Katarzyna Zdasiuk-Piaseczna

Rejestracja spółki z o.o. to zadanie, przed którym stoi każdy, kto chce wejść na rynek w takiej formie prowadzenia biznesu. Zanim jednak zdecydujemy się na taki krok, warto wiedzieć, co jest wymagane do rejestracji spółki.

Sama rejestracja spółki nie jest darmowa, ponieważ osoby wchodzące w spółkę muszą uiścić opłatę, która obecnie wynosi pięć tysięcy złotych. Co ważne, w przypadku innych podmiotów prawa handlowego, ta opłata jest stosunkowo wyższa. Mając to na uwadze, można bez problemu zarejestrować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Kto może wejść w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością? W taką spółkę wejść mogą osoby fizyczne oraz osoby prawne. Warto przed założeniem spółki zapoznać się z przepisami, które mówią właśnie o spółkach prawa handlowego. Pomóc w tym może kancelaria adwokacka Białystok.

Co ważne, prowadzenie spraw spółki zlecone jest jej organom, w których znaleźć powinny się osoby z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. W prowadzeniu spraw spółki pomocne okazać może się fachowe doradztwo prawnika, który będzie znał przepisy prawne. Chcąc legalnie i prawidłowo prowadzić spółkę, należy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedniego adwokata lub radcę prawnego, który ma wiedzę z zakresu prawa handlowego. Warto więc skorzystać z takiej opcji jak porady prawne Białystok.

    Copyright 2023

    Seomood
    cross