Jak poradzić sobie z firmami windykacyjnymi?

2023-03-01
Katarzyna Zdasiuk-Piaseczna

Uporanie się z zaciągniętym w banku długiem, a tym bardziej z firmami windykacyjnymi, które go od nas egzekwują, nie należy do najprostszych zadań. Jednak można spłacić dług i nie martwić się o powiększające się zadłużenie. Wystarczy tylko przestrzegać kilku prostych zasad, aby oddanie zaciągniętej pożyczki przebiegło w miarę przyjaznej atmosferze.

Jak działają firmy windykacyjne?

Firmy windykacyjne, gdy rata pożyczki przez wierzyciela nie zostaje uregulowana w terminie wysyłają do niego pismo ponaglające, w którym proszą oczywiście o jak najszybszą wpłatę zaległej raty. Gdy to nie pomaga, wysyłają na telefon lub pocztę elektroniczną pisemne przypomnienie.

Gdy i to działanie nie odnosi skutku, mogą złożyć wizytę domową wierzycielowi. Zazwyczaj w jej trakcie informują, że jeśli dług nie zostanie uregulowany zgodnie z harmonogramem, zostanie przeprowadzona egzekucja komornicza jego majątku.

Jak poradzić sobie z firmami windykacyjnymi?

Przede wszystkim, gdy w naszych drzwiach pojawi się przedstawiciel firmy windykacyjnej reprezentujący bank, w którym zaciągnęło się kredyt – nie wolno panikować. Lepiej wpuścić go do domu i spokojnie porozmawiać. Dobrze jest również znaleźć sobie adwokata, który wynegocjuje w naszym imieniu korzystne warunki spłaty zadłużenia.

Można również samodzielnie przygotować własny grafik spłat i przedstawić go pracownikowi firmy windykacyjnej. Nie poleca się natomiast chowania głowy w piasek i ucieczki przed windykatorami. Takie działanie jest mało skuteczne i nie spowoduje, że nasz dług w cudowny sposób nagle zniknie.

Potrzebujesz pomocy prawnej? Sprawdź ofertę, którą przygotował adwokat Białystok.

    Copyright 2023

    Seomood
    cross