_MG_7813a

Nazywam się Katarzyna Zdasiuk-Piaseczna. Ukończyłam studia prawnicze na Uniwersytecie w Białymstoku w 1999 r. Następnie ukończyłam aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Białymstoku. Od 2003 r. prowadzę indywidualną kancelarię adwokacką. Zajmuję się obsługą klientów indywidualnych i podmiotów gospodarczych.

Specjalizuję się w sprawach o rozwód, sprawach o alimenty, sprawach rodzinnych,  sprawach majątkowych, sprawach o zniesienie współwłasności, sprawach spadkowych,  sprawach odszkodowawczych, sprawach karnych.

„Ignorantia iuris nocet” – nieznajomość prawa szkodzi. Ta rzymska maksyma nie straciła na aktualności do dziś. Wszystko co nas otacza ma odzwierciedlenie w przepisach prawa. W dobie współczesnej specjalizacji nie sposób znać się na wszystkim. Dlatego warto korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Sprawy sądowe są „niepowtarzalne”. Każda sprawa jest inna , ponieważ „ diabeł tkwi w szczegółach”. Ponadto w prawie polskim obowiązuje zasada powagi rzeczy osądzonej, co oznacza, że prawomocny wyrok nie może już ulec zmianie ( oczywiście i tu są wyjątki). Ponadto czynności dokonywane w pismach czy przed sądem stają się dowodami w sprawie. Nieprzygotowanie potrafi się okrutnie zemścić.

„Najlepszą improwizacją jest przygotowanie”. Dlatego tak wielką wagę przykładam do przygotowania do sprawy. Pomagam Klientom opanować stres i informuję o przebiegu rozprawy oraz o wszelkich zagadnieniach istotnych dla sprawy. W pracy wykorzystuję wieloletnie doświadczenie i wiedzę.